תל אביב - יפו

תל אביב-יפו (בערבית: تل أَبيب-يافا), המוכרת לרוב כתל אביב, היא עיר במחוז תל אביב בישראל, במישור החוף הדרומי, המרכזית מבין ערי גוש דן והשנייה בגודל אוכלוסייתה בישראל. העיר חברה בארגון פורום ה־15. תל אביב-יפו שוכנת לחוף הים התיכון על אדמת כורכר. בשטחה זורמים נחל הירקון ונחל איילון. היא גובלת ממערב בים התיכון; מדרום בערים בת ים וחולון; ממזרח בערים רמת גן, גבעתיים, בני ברק ופתח תקווה; ומצפון בערים רמת השרון והרצליה.

תל אביב היא מטרופולין המהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והאמנות של ישראל. שוכנים בה מרכזי המערכת הבנקאית של ישראל, הבורסה לניירות ערך, שגרירויות ונציגויות בינלאומיות, מערכות העיתונים הגדולים בישראל, התיאטרון הלאומי, התזמורת הפילהרמונית, בית העצמאות (בו הוכרז על הקמת המדינה) ומרכזי תרבות ארציים נוספים. "העיר הלבנה" בתל אביב הוכרה בשנת 2003 כאתר מורשת עולמית. תל אביב-יפו מוגדרת כ"עיר עולם בהתהוות". העיר היא אחת הערים המתוירות בישראל, עם כמיליון וחצי תיירים זרים בשנה. לתל אביב תפקיד מרכזי בהוויה הישראלית. רבים מהאירועים ההיסטוריים והמחאתיים שעיצבו את זהותה ואופיה של המדינה מראשית דרכה ועד היום התרחשו בה.

שם בעברית: תל אביב - יפו

שם באנגלית: TEL AVIV - YAFO

אזור: תל אביב

סוג: עיר בישראל

אוכלוסיה: 545,224 תושבים

מיקוד כללי: 6340700

שמות נוספים: תל אביב-יפו, יפו, ת א, ת"א, ת"א יפו, ת"א-יפו, תא, תא יפו, תל אביב, תל אביב, תל אביב יפו, תל אביב יפו, תל-אביב.

סוגי עסקים ומקומות בתל אביב - יפו

מקומות ועסקים נבחרים בתל אביב - יפו

צור מרקט

חנויות הכל לבית בתל אביב - יפו

קומת קרקע בתוך המבנה, בית טפר, תל גיבורים 5, תל אביב-יפו
(5.00)
מספרה
7

בית ספר לעיצוב שיער - מוטיה רובין - MOTIE RUBIN

מספרות בתל אביב - יפו

Motie Rubin Hairdressers Salon, יגאל אלון 159, תל אביב-יפו, 6744367

שכונות ורחובות ראשיים בתל אביב - יפו

שכונת הצפון החדש: מרכז רפואי סוראסקי

שכונת הצפון הישן


יישובים סמוכים

רחובות נוספים בתל אביב - יפו

א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת